בייבי יוגה

תינוקות עד גיל שנתיים לומדים רק דרך הגוף, הזיכרונות נצרבים בגוף ומפתחים את המוח, בהתחלה התרגול הוא פסיבי עבור התינוק, אנו מותחים את איברי התינוק, אנו מכניסים אותו לתנוחות יוגה, אנו מעסים אותו כדי להעניק לו חוויות משמעותיות טובות ביחס לגופובהמשך, הגוף הקטן מטמיע את התרגילים ומתחיל להיכנס לתנוחות באופן רצוני במיומנות, שליטה והבנה שהולכות וגוברות ללא צורך כמעט במילות הסבר או במילים בכלל.

לאחר תקופה קצרה של תרגול משותף, תגלו שהתינוק שלכם יותר מסופק, וכך תזכו לחוות הורות בטוחה ונינוחה יותר.

בשיעורי הבייבי יוגה תקבלו כלים ותרגילים אפקטיביים שיקלו עליכם להיענות מיד ונכון לאיתותי התינוק, להבין ולתקשר איתו טוב יותר, לעזור לו להירגע בנקל ולבלות איתו זמן של הרמוניה, שקט, שלווה ושמחה הדדית.
תרגול  הבייבי יוגה, מאפשר להתחבר להורות אינטואיטיבית, לבטוח בה ולגלות אותה בדרך מהנה וחווייתית, המעצימה את הקשר ביניכם לבין תינוקכם, במהלך זמן איכות המורכב ממגע, תנועה, הרפיה, נשימה, רכות, חיבוק אוהב ותרגילי יוגה רכה המותאמים במיוחד לתינוקות.

במהלך 8 מפגשים של שעה ורבע נתרגל: תרגילי חימום, מתיחות לגמישות וחיזוק, אסאנות לתינוקות, אסאנות משותפות לאמהות ולתינוקות, תרגילים מבוססי יוגה לאמהות עם דגש על חיזוק אזורים חשובים לאחר לידה כמו רצפת אגן, כתפיים, ידיים ובטן, טכניקות מגע ועיסוי תינוקות הודי ומערבי, תנועה במרחב , נלמד לעבוד עם אביזרים פשוטים וזמינים לגירוי חושי, מדיטציות בתנועה, הרפיה ודמיון מודרך, נלמד שפע של הצעות ורעיונות לפעילות משותפת עם התינוקות בשעות הערות בבית, וכן מידע וטיפים חשובים לתקופה המופלאה שלפניכם.
התרגול נערך בקבוצות קטנות ואינטימיות בסביבה מכילה ומקבלת עם מקום לקשר, חיבור, הקשבה ותמיכה לך ולתינוקך.
כדאי להתחיל לתרגל כשהתינוקות הגיעו לגיל חודש וחצי ושוקלים 3.5 ק"ג ומעלה (זה אומר שאת סיימת את תקופת משכב הלידה והתחזקת מספיק להתחיל לתרגל בעצמך)

את השיעורים תעביר אלינור בן דב.

 

 

התוכן לעמוד זה נכתב באהבה ע"י ריטה בצלאל-אשור

בייבי יוגה, יוגיני