יעל אלחנן

התחלתי לתרגל יוגה בשנת 2002, לאחר ההחלמה מניתוח, חששתי מתנועות חדות בראשי והתחלתי בתרגול יוגה רך מאוד בכדי לשחרר את הפחד ואת הנוקשות שהשתרשה בגופי.  גיליתי את כוחה המרפא של היוגה.נסעתי להודו ואת שנת 2003 ביליתי שם. כך החלה האהבה שלי לתרגול יוגה יומיומי. כל בוקר החל במדיטציה קצרה ותרגול פיזי, הרגשתי חזקה וגמישה יותר, מחוברת יותר לעצמי ומלאת חיות, המזרן עליו תרגלתי היווה מיקרוקוסמוס לעולם הגדול וכך עד היום. במשך כמה שנים תרגלתי שיטות מאוד דינאמיות המשלבות נשימה, תנועה ויצירתיות, התרגול היה מאוד סוחף, אקטיבי ופעיל. במהלך הזמן חיפשתי להעמיק את לימודי והבנתי, הרגשתי כי חסר לי דיוק וחיפוש וכך התוודעתי לשיטת ויג'נאנה, סיימתי לימודי מורים בכירים אצל אורית סן-גופטה. היוגה הפכה לדרך חיי, חלק בלתי נפרד ממני, כלי מדהים העוזר לי לבחון מחדש את עצמי ודרכי בעולם.

בשנת 2007, לאחר סיום תואר ראשון במדעי ההתנהגות ועבודה של מספר שנים בתל השומר, במחלקה להפרעות אכילה, הקמתי את עמותת "ביתך"- עמותה לנשים עם הפרעות אכילה, (בשותפות עם נעמה כרמון). העמותה מפעילה פרויקטים חברתיים של חונכות אישית ודירת שיקום לנשים המחלימות מההפרעה, חלק מהטיפול שלהן הינו תרגול יוגה והטמעתו כדרך חיים.

נשואה לאמיר פרי ואמא לסופיה, מנהלים באהבה את יוגיני – בית היוגה שלנו.

בשיעורים שלי מתרגלים לפי שיטת ויג'נאנה מתוך הקשבה לתחושות הגוף ולמצב התודעה, אנחנו לא מנסים להגיע לשלמות של התנוחה אלא נמצאים בה כמו שאנחנו באותו הרגע.
התרגול זורם אך מדייק, מוביל אותנו  בתשומת לב אל הנשימה המובילה את התנועה, אל התנוחות נכנסים מתוך הקשבה, משתרשים ושוהים בהן, לאט לאט התודעה נרגעת ומתאפשר חיבור הנמשך גם עם תום האימון.
כל שיעור מתחיל עם מדיטציה קצרה ותרגול פראנימה.

 

יעל אלחנו, מורה ליוגה
היוגה הפכה לדרך חיי, חלק בלתי נפרד ממני, כלי מדהים העוזר לי לבחון מחדש את עצמי ודרכי בעולם